styl meksykański

Gwatemalski styl i wzornictwo Ameryki Łacińskiej najbardziej kojarzone jest ze stylem meksykańskim, który charakteryzuje się radosnym, kolorowym eklektyzmem. Styl meksykański stał się popularny również dzięki meksykańskiej ikonie, malarce Fridzie Kahlo. Więcej o Fridzie przeczytasz tutaj

Inspiracja stylem Fridy występuje nie tylko w modzie: wianki z kwiatów, haftowane w kwiaty bluzki i etno sukienki. Bezsprzecznie opanowała również design i  akcesoria do wnętrz. Powstają nawet doniczki do roślin w kształcie Fridy. Materiały Ameryki Łacińskiej, m. in. gwatemalskie, meksykańskie i peruwiańskie mają intensywne kolory, są tkane w pasy lub haftowane w azteckie wzory. Z pewnością indiańskie tkaniny to piękny element eklektycznego wnętrza i boho kuchni czy salonu. Zainspiruj się meksykańskimi czy gwatemalskimi stołami, ponieważ są przybrane kolorowymi obrusami, kwiatami i świecami. Poduszki, pompony, makrame, narzuty, dywany, obrusy to niewątpliwie dobry pomysł na odnowienie wnętrza.

Styl meksykański silnie nawiązuje do kultury krajów latynoamerykańskich, w tym do mitologii Majów i Azteków. Wybieraj zatem ciepłą, nasyconą kolorystykę, zwłaszcza odcienie żółci, czerwieni i pomarańczy. Dekoratorzy wnętrz uważają, że charakterystycznym elementem stylu meksykańskiego jest fotel lub hamak. Z tkanin dostępnych w naszej ofercie możesz obić swój mebel lub uszyć kolorowy hamak. Gwatemalskie materiały będą robić wrażenie też jako osłonka na doniczki np. sukulentów. Styl meksykański w domu sprawdzi się u osób, które kochają podróże, odpoczynek i nie boją się kolorów. Pozytywnie nastroi Cię do życia, więc nie bójmy się eksperymentować!

Sprawdź jak wyglądał dom Fridy Kahlo La Casa Azul i jak majańskie tkaniny nawiązują do jej stylu,

Zobacz która tkanina z naszej oferty jest najbardziej w stylu meksykańskim, zaglądnij do sklepu z majańskimi tkaninami.